24 فوریه 2020
فوریه 24, 2020

بعد از جراحی بینی

0 دیدگاه

بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی : اتمام جراحی بینی به معنی مشاهده نتیجه نهایی نمی باشد و بعد از اتمام رینوپلاستی، بیماران باید دوران نقاهت را طی کنند. ( جراح بینی تهران )

دوران نقاهت یکی از مهم ترین مراحل جراحی زیبایی بینی می باشد زیرا ساختار بینی در طی این دوران ، ضعیف است و نیاز به مراقبت دارد.

رعایت نکات مراقبتی که راینولوژیست برای بعد از جراحی بینی ذکر می کند، اهمیت بالایی دارد زیرا علاوه بر تحت تاثیر قرار نگرفتن فرم بینی، رعایت نکات مراقبتی از بروز عوارض نیز جلوگیری می کند.

به طور کلی در بعد از جراحی بینی ، بیماران باید از فعالیت هایی که منجربه افزایش ضربان قلب ، حرکت عضلات صورت ، فشار به بینی و کاهش خونرسانی می شود جلوگیری کنند.

بعد از جراحی بینی
نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی

حداقل 3 الی 4 هفته از روابط زناشویی پرهیز کنید زیرا علاوه بر افزایش ضربان قلب، امکان ضربه دیدن بینی نیز وجود دارد.
خندیدن ، عطسه کردن ، گریه کردن ، خمیازه کشیدن ، صحبت کردن و جوییدن از فعالیت هایی هستند که ماهیچه های صورت را درگیر می کنند به همین دلیل باید کنترل شده باشند.
از غذاهای نرم استفاده کنید.
کشیدن سیگار و مشروبات الکلی را حداقل 3 الی 4 ماه فراموش کنید.
به شکم و پهلو نخوابید زیرا بینی تحت فشار قرار می گیرد.
انجام فعالیت های ورزشی سبک تا 1 ماه ممنوع است و ورزش های رزمی 6 الی 12 ماه ممنوع هستند.

نکات مراقبتی با توجه به نوع بینی و میزان بهبود بینی متغیر هستند به همین دلیل برای مطلع شدن از نکات مراقبتی مختص به خودتان با جراح بینی خود مشورت کنید.
چسب زدن بینی

چسب زدن بینی یکی دیگر از نکاتی است که متقاضیان باید بعد از جراحی بینی به آن توجه داشته باشند.

در اصل چسب زدن بینی به کاهش تورم و فرم دهی بینی کمک می کند و اکثریت جراحان بینی توصیه می کنند که در دو ماه اول از چسب بینی استفاده شود.

نحوه چسب زدن بینی کار دشواری نیست ولی بیماران نیاز به اموزش دارند زیرا شل زدن یا بیش از اندازه سفت زدن چسب، می توانید تاثیر منفی داشته باشد.

هرچند که برخی از بیماران ترجیح می دهند برای تعویض چسب به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کند و ریسک پذیری نداشته باشند.

مدت زمان استفاده از چسب بینی بستگی به نوع بینی بیمار نیز دارد و افرادی که بینی گوشتی دارند باید مدت زمان بیشتری از چسب بینی استفاده کنند.

زمانی که برای بررسی وضعیت بینی مراجعه می کنید ، جراح بینی اعلام می کند که چه زمانی برای برداشتن چسب بینی مناسب است.