19 فوریه 2020
فوریه 19, 2020

تزریق بوتاکس

0 دیدگاه

تزریق بوتاکس

امروزه تزریق بوتاکس ، انقلابی عظیم در زمینه رفع چین و چروک و به طور کلی رفع علائم ناشی از افزایش سن و بازگرداندن جوانی به چهره پدید آورده است. لازم به ذکر است که تزریق بوتاكس ، قادر به رفع چین و چروک هایی می باشد که در اثر انقباض عضلات صورت ؛ نمود یافته اند. ( جراح پوست و مو تهران )

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس در حقیقت از نوعی سم ، موسوم به سم بوتولینیوم Botulinum ، تشکیل یافته است و برای بدن هیچ گونه ضرری ندارد ؛ چرا که به طور طبیعی در بدن یافت می شود و بدن با آن سازگاری کامل دارد.

از این رو مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) واقع شده است.

این سم می تواند برای بازه زمانی مشخصی ، انقباض عضلات صورت را محدود نموده و بدین ترتیب به کاهش چین و چروک های صورت بیانجامد.

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس ، یک روش غیرتهاجمی جوانسازی است و در این زمینه تا حدود قابل قبولی توانسته به عنوان مکمل اعمال جراحی ، مورد استفاده قرار گیرد.

تزریق بوتاكس برای افرادی که از انجام جراحی های تهاجمی جوانسازی واهمه دارند ، گزینه بسیار مناسبی می باشد.

موارد کاربرد بوتاکس

بوتاکس می تواند در رفع موارد ذیل بسیار مثمر ثمر واقع شود :

خطوط خنده
خطوط کناری چشم
خط اخم و خطوط پیشانی
خطوط گوشه لب
خطوط گردن
از بوتاكس می توان برای اصلاح عدم تقارن صورت نیز استفاده کرد.

لازم به ذکر است که بوتاكس می تواند با هدف درمان تعریق زیاد کف دست ، پا و زیر بغل و نیز درمان سردردهای میگرنی نیز انجام گیرد.

کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس

افرادی که تصمیم دارند تزریق بوتاكس انجام دهند باید شرایط زیر را دارا باشند :

برخورداری از سلامت فیزیکی کامل
عدم حساسیت به پروتیئن
عدم بارداری و شیردهی
ماندگاری بوتاکس

توجه داشته باشید که نتایج تزریق بوتاکس ، دائمی نبوده و به طور کلی این روش جوانسازی ؛ موقتی بوده و جهت ماندگارتر نمودن نتایج آن می بایست انجام تزریق را در فواصل زمانی معینی تکرار کرد.

همانطور که اشاره نمودیم ، تزریق بوتاكس در کاهش چین و چروک های ناشی از انقباض عضلات می تواند کارآمد و موثر واقع شود ؛ لذا برای افرادی که به دلایلی اعم از آغاز فرآیند پیری ، کاهش حجم چربی زیرپوستی و افتادگی پوست ؛ با چروک های عمیق پوستی مواجه شده اند نباید از تزریق بوتاكس ، توقع دستیابی به بهینه ترین نتایج را داشته باشند.

آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد ؟

خیر؛ چنانچه تزریق بوتاكس توسط افراد متخصص صورت گیرد هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت ، اما در غیر این صورت ممکن است عوارضی از قبیل افتادگی پلک ، حساسیت پوستی ، افت فشار خون و تپش قلب را به دنبال داشته باشد.