25 فوریه 2020
فوریه 25, 2020

تزریق بوتاکس

0 دیدگاه

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس چیست و چگونه عمل می کند؟ جالب است بدانید بوتاکس ترکیبی است ساخته شده از سم بوتولینوم. اصلا نترسید!! زیرا این سم اگر به صورت کنترل شده و توسط متخصص استفاده شود کاملا بی خطر است. ( جوانسازی پوست با کرج )

تزریق بوتاکس بر محل اعصاب از آزاد شدن ناقل شیمیایی به نام استیل کولین جلوگیری می کند و به همین سبب مانع از انقباض عضلات و به وجود آمدن چین و چروک می گردد. با تزريق بوتاکس به تدریج چین و چروک های ریز از بین رفته و از به وجود آمدن چین وچروک های جدید جلوگیری می شود.

رایج ترین تزریقات بوتاکس :
بوتاکس خط پیشانی
بوتاکس خط اخم بالای بینی
بوتاکس خط خنده
بوتاکس چین و چروک های اطراف بینی
بوتاکس زیربغل
بوتاکس گونه
بوتاکس لب
وغیره
مناسب ترین افراد برای تزریق بوتاکس :
بهترین کاندیدها برای تزريق بوتاکس افرادی هستند که سابقه بیماری های عصبی خصوصا ام اس نداشته باشند و از نظر جسمی در سلامت کامل به سر می برند. تزريق بوتاکس برای زنان شیرده ، کسانی که پوست بسیار ضخیم دارند، افرادی که دچار انعقاد خون هستند و افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود و در صورت لزوم بهتر است حتما با پزشک خود مشورت کنند.

بوتاکس برای آقایان :
بوتاکس فقط برای خانم ها نیست . حتی می توان گفت امروزه آقایان در تزریق بوتاکس از بانوان پیشی گرفته اند. چه بسا بسیاری از آقایان دارای چروک های عمیق روی پیشانی و صورت می باشند و کاندیدای بسیار مناسبی برای تزريق بوتاکس هستند.

آمادگی قبل از تزریق بوتاکس و مراقبت های بعد از آن :
جالب است بدانید که تزريق بوتاکس اصلا نیاز به آمادگی خاصی ندارد. فقط بهتر است فرد دو سه روز قبل از تزريق بوتاکس داروی آسپرین و همینطور داروهایی شبیه به آسپرین مانند بروفن ، نوافن به جز استامینوفن مصرف نکند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس :
بهتر است تا چند ساعت بعد از تزريق بوتاکس فرد از ماساژ دادن ودست زدن به ناحیه بوتاکس شده بپرهیزد چرا که این کار باعث جابجایی بوتاکس میشود.
ممکن است پس از تزريق بوتاکس برخی افراد دچار سردرد و کمی کبودی در ناحیه تزریق شده شوند که می توان سردرد را با مصرف استامینوفن و کبودی را با کمی آرایش برطرف نمود.
بهتر است که تا سه روز از انجام ورزش و فعالیت های سنگین جلوگیری کنید.
مدت اثرگذاری بوتاکس :
پس از گذشت 3 الی 10 روز تاثیر تزریق مشخص خواهد شد و به دلیل اینکه بوتاکس در بدن برخی افراد زودتر حل می شود ، بسته به فیزیولوژی بدن آن ها بین 3 تا 7 ماه ماندگار خواهد بود، به ندرت تاثیر آن تا 9 ماه هم مشاهده شده است. به اکثر بیماران توصیه می شود که بوتاکس خود را یک یا دو بار در سال تکرار کنند.

بهترین مارک های بوتاکس :
بوتاکس دیسپورت که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده، بهترین برند بوتاکس در ایران می باشد و به همین دلیل در بیشتر کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد. پس از آن بوتاکس برند زیومین ونورونوکس قرار دارند که به ترتیب بهترین نمونه برای تزریق به صورت و خصوصا رفع چین و چروک های پیشانی می باشند.

هزینه تزریق بوتاکس:
هزینه تزریق بوتاکس بسته به نوع بوتاکس، میزان سی سی مورد نیاز و اینکه به کدام ناحیه تزریق می شود، مشخص می گردد.