19 فوریه 2020
فوریه 19, 2020

تزریق فیلر

0 دیدگاه

تزریق فیلر

تزریق فیلر یکی از روش های جوانسازی پوست است که جهت رفع چین و چروک ، اسکارهای پوستی و غیره استفاده شده و از آن علاوه بر رفع چین و چروک های پوستی برای حجم دهی نقاطی مانند لب ، گونه و غیره نیز استفاده می شود. ( جوانسازی پوست در شیراز )

فیلرها در حقیقت ، پرکننده های صورت هستند که می توانند متشکل از مواد طبیعی ( چربی ) یا مصنوعی ( ژل ) باشند.
ماندگاری تزریق فیلر

اکثر پرکننده ها ، قابل جذب هستند. بنابراین ، بسته به نوع محصول و وضعیت شخص ، نتایج موقتی را ارائه می دهند که از ماه ها و گاها تا سال ها باقی می مانند.

تزریق فیلر
نکات ضروری درباره تزریق فیلرها

انجام تزریق در مراکز معتبر و زیر نظر پزشک متخصص : اگرچه تزریق فیلر یک روش ایمن و بی خطر محسوب می گردد ، اما برای انجام آن باید به مراکز پزشکی معتبر مراجعه کرد و تحت نظر پزشک متخصص ، متبحر و باتجربه ؛ فرآیند تزریق را انجام داد.
استفاده از محصولی با کیفیت مرغوب : نوع پرکننده یا فیلر بسیار مهم می باشد و افراد جهت اطلاع از نوع فیلر باید نام محصول را از پزشک خود جویا شوند.
افراد می بایست داروهایی که مصرف می کنند را به پزشک معالج شان اطلاع دهند ، زیرا برخی داروها در نتیجه تزریق ، خلل وارد می کنند و حتی ممکن است در حین تزریق منجر به افزایش احتمال لخته شدن خون شوند.
باید توجه داشت که تزریق فیلر در افرادی که به پرکننده ها حساسیت دارند ، مجاز نمی باشد.

تزریق چربی

در این روش ، از قسمت هایی از بدن خود شخص مانند باسن یا شکم ، چربی گرفته می شود و پس از آن این چربی در دستگاه های مخصوص ، پایش می شود.

سپس سلول های سالم چربی ، جداسازی شده و جهت پر کردن و حجم دهی به قسمت های مختلف صورت مثل چانه ، لب و گونه ؛ تزریق می شود.

لازم به ذکر است که چربی ، معمولا با استفاده از لیپوساکشن از بدن فرد استخراج می گردد.

انجام فرآیند برداشت چربی ، تحت بی حسی انجام می شود و پس از آن ممکن است فرد به یک الی دو هفته زمان برای بهبودی نیاز داشته باشد.

تزریق فیلر
تزریق ژل

اسید هیالورونیک ( HA ) از رایج ترین انواع ژل است. این ماده به طور طبیعی در بدن یافت می شود ، لذا حساسیتی در بدن ایجاد نمی کند.

این ماده پس از تزریق در نواحی ای که با چروک های جزئی روبرو هستند نظیر خطوط اطراف چشم ، خطوط پیشانی و خطوط اطراف لب ، سبب پر شدن آن ها شده و نیز می تواند منجر به حجیم شدن نقاطی اعم از گونه ها و لب ها شود.

توجه داشته باشید که اسید هیالورونیک به تدریج و با گذشت زمان ، توسط بدن جذب می شود ؛ از این رو نتایج تزریق ژل حداکثر 6 تا 12 ماه باقی می ماند.
معایب تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل

در تزریق چربی قابل پیش بینی نیست که هر سمت از صورت هنگام تزریق چربی چه مقدار از چربی تزریق شده را پس میزند ؛ لذا در این روش ، قرینه سازی طی جلسات متعدد و به سختی انجام پذیر است.

بعد از تزریق ژل هیالورونیک اسید در صورت عدم رضایت فرد ، می توان آنزیم هیالورونیداز ، تزریق کرده و آن را از بین برد ؛ ولی بعد از تزریق چربی هیچ راهی به جز جراحی ، برای از بین بردن چربی وجود ندارد.

علاوه بر موارد ذکر شده ، چربی تزریق شده معمولا از بافت چربی شکمی برداشته می شود و رفتاری کاملا مشابه چربی شکمی از خودبروز می دهد ؛ بدین معنا که با افزایش و کاهش حجم چربی شکمی ، چربی تزریق شده در صورت نیز به همان نسبت ، افزایش و کاهش حجم پیدا می کند.