24 فوریه 2020
فوریه 24, 2020

جراحی بینی فانتزی

0 دیدگاه

جراحی بینی فانتزی

امروزه یکی از پر طرف دار ترین جراحی های زیبایی ، جراحی زیبایی بینی است که در جهان به خصوص کشور ما طرف دار های زیادی دارد ، از این رو تعداد افرادی که جراحی بینی فانتزی را انتخاب می کنند کم نبوده است . ( جراح بینی )

برای این نوع عمل زیبایی باید توجه داشته باشد، بینی شما متناسب با اجزای صورت و فرم صورت شما باشد .

برای آن که از نتیجه ی بعد از عمل جراحی بینی احساس رضایت داشته باشید ، بهتر است بدانید ، افرادی که صورت بزرگی دارند و اجزای صورت آن ها درشت است ، جراحی بینی فانتزی برای آن ها نتیجه ی خوبی نداشته و موجب نارضایتی این افراد می شود .

در جراحی بینی فانتزی ، بینی قوس دار ، کوچک و سر بالا می شود .

باید توجه داشته باشید در بینی های گوشتی و بزرگ ، کوچک شدن بیش از حد و بالا رفتن نوک بینی امکان پذیر نمی باشد .

نکاتی درباره ی جراحی بینی فانتزی
یکی از انواع های جراحی بینی زیبایی است که اصولاً در زنان طرفدار بیش تری دارد و معمولا برای تمامی افراد به خصوص کسانی که دارای بینی های گوشتی هستند ، امکان پذیر نمی باشد .

در بینی های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست ، این نوع عمل پیشنهاد نمی شود ، زیرا اکثر کسانی که بینی های گوشتی داشتند بعد از جراحی بینی فانتزی انتظار معقول را نداشته اند . زیرا اصولاً نتیجه ی جراحی بینی در بیش تر مواقع طبیعی می باشد .

افرادی که این نوع عمل را انتخاب می کنند در صورت آن که بعد از عمل ، از بینی خود ناراضی باشند و تصمیم به جراحی بینی ترمیمی را داشته باشند باید بدانند ، عمل ترمیم برای این افراد به دلیل فانتزی بودن و کوچک بودن بیش از حد بینی دشوار می شود . کاندیدهای مناسب این نوع جراحی افرادی هستند که ، بینی های استخوانی با پوست نازک و غضروفی محکم را داشته باشند.

جراحی بینی فانتزیجراحی بینی ترمیمی
همانطور که گفتیم اگر افراد در انتخاب جراح بینی خود دقت لازم را صرف نکنند و جراح بینی خود را مجبور به ایجاد تغییراتی همچون کوچک و سر بالا کردن زیاد بینی نمایند ممکن است نتیجه جراحی بینی فانتزی آن ها موفقیت آمیز نبوده و به انجام جراحی بینی ترمیمی نیاز پیدا کنند.

افراد برای انجام این جراحی زیبایی وقت و هزینه تقریباً زیادی صرف می کنند و انجام جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه وقت و زمان مجددی را از آن ها خواهد گرفت، بنابراین در انتخاب جراح بینی تان بسیار دقت نمایید تا نیازی به انجام جراحی بینی ترمیمی نداشته باشید.

البته باید این نکته را نیز خاطرنشان شد که عدم تجربه و مهارت جراح بینی تنها یکی از دلایلی است که ممکن است موجب نیاز فرد به انجام جراحی بینی ترمیمی شده و در برخی موارد دیگر این خود بیمار است که با رعایت نکردن نکات مربوط به مراقبت های بعد از جراحی بینی موجب شکست آن می شود.

همچنین در برخی از افراد ایرادات و مشکلات بینی به حدی زیاد است که قابل رفع در یک جلسه نبوده و این هیچ ارتباطی به میزان تخصص و تجربه جراح بینی ندارد.

نکاتی در رابطه با جراحی بینی ترمیمی
هر بار که جراحی بینی انجام می شود پیچیدگی آن بیشتر خواهد شد.
اشخاص باید از نتیجه جراحی بینی ترمیمی انتظارات واقع بینانه داشته باشند، کاملاً بدیهی است که نتیجه جراحی بینی ترمیمی یک بینی که قبلاً بر روی آن جراحی بینی فانتزی انجام شده و به همین علت بسیار سر بالا و کوچک شده است چندان رضایت بخش نخواهد بود، زیرا جراح بینی امکان مانور زیادی بر روی آن را نخواهد داشت.
ساختمان بینی در برخی از موارد بر اثر جراحی به حدی ضعیف می گردد که تاب و تحمل جراحی بینی ترمیمی را برای مدت ها نخواهد داشت. در این موارد افراد باید یک سال برای انجام جراحی بینی ترمیمی صبر کرده یا برای همیشه از انجام آن صرف نظر کنند.
هزینه جراحی بینی ترمیمی به دلیل سخت و پیچیده بودن آن بیشتر از جراحی بینی اولیه خواهد بود.
جراحی بینی فانتزیچرا نباید قبل از یک سال برای جراحی بینی ترمیمی اقدام کرد؟
بعد از انجام جراحی بینی فانتزی که به موجب آن تغییراتی در ساختار بینی و برش هایی در پوست بینی ایجاد می شود، مقداری ورم و کبودی در بینی و برخی از اجزای صورت بروز خواهد کرد که میزان آن در اشخاص مختلف متفاوت است.

از بین رفتن ورم بینی به طور کامل به حدود 6 تا 1 سال زمان نیاز داشته و در این مدت این امکان وجود دارد که افراد به دلیل وجود تورم دچار این اشتباه شوند که سوراخ های بینی شان غیر قرینه بوده یا مشکلات دیگری در آن وجود دارد، در صورتی که واقعاً چنین نبوده و مشکلات مشاهده شده بعد از فروکش کردن کامل تورم از بین خواهند رفت.

همچنین این تغییرات و برش ها موجب می گردند که ساختمان بینی ضعیف شده و جراحت هایی در آن ایجاد شود که برای انجام جراحی بینی ترمیمی لازم است تا این زخم ها به طور کامل بهبود یابند.

بینی نیمه فانتزی چیست ؟
برخی از متقاضیان خواستار جراحی بینی عروسکی یا فانتزی هستند ولی تمامی خصوصیات فرم فانتزی را نمی خواهند .

به طور مثال برخی از متقاضیان تنها خواستار قوس روی بینی یا نوک سربالای بینی هستند .

بنابراین بینی که ترکیبی از فرم فانتزی و فرم طبیعی باشد در اصلاح بینی نیمه فانتزی نامیده می شود .

جراحی بینی نیمه فانتزی برای اشخاصی مناسب است که تغییرات بر روی بینی را به طور متوسط می خواهند و خواستار بیش از حد طبیعی بودن یا بیش از حد فانتزی بودن بینی نیستند .

جراحی بینی فانتزیمراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی
رعایت نکات مراقبتی در کسب نتیجه بهتر از جراحی بینی بسیار تاثیرگذار است به همین دلیل توصیه می شود که تمام نکات مراقبتی را رعایت کنید .

نکات مراقبتی که ذکر می شود به طور کلی است و برای مطلع شدن از نکات دقیق مراقبتی باید با جراح بینی خودصحبت کنید زیرا مدت دوره نقاهت بستگی به نوع بینی نیز دارد .

بعد از جراحی بینی مجاز به استحمام هستید ولی به دلیل تاثیرداروهای بیهوشی ، روز اول فرد هوشیاری کامل ندارد و بهتر است از حمام کردن خودداری کند.
بلافاصله پس از جراحی بینی ، اسپلینت بینی بر روی ساختار بینی گذاشته می شود و تا زمانی که اسپلینت بر روی بینی است نباید خیس شود ، به طور معمول 5 الی 7 روز پس از جراحی بینی ، اسپلینت از روی بینی برداشته می شود ، بنابراین 5 الی 7 روز صورت نباید خیس شود و هنگام استحمام نیز از شستن صورت خودداری کنید .
برای تمیز کردن صورت از دستمال مرطوب یا دستمال نمدار استفاده کنید .
مواد جویدنی چون هویج ، گوشت ، خیار و غیره را استفاده نکنید و از رژیم غذایی نرم پیروی کنید .
سر را خم نکنید و هنگامی که خواب هستید ، سر حداقل 30 درجه بالاتر از بدن باشد .
صحبت کردن ، خندیدن و خمیازه کشیدن خود را کنترل کنید تا نتیجه جراحی بینی تحت تاثیر قرار نگیرد .
فعالیت های سنگین و ورزش تا مدت زمانی که جراح بینی اعلام می کند ممنوع است .
مصرف دخانیات و مشروبات الکلی نیز حداقل تا دو ماه ممنوع است .
از ضربه زدن بینی پرهیز کنید .
بینی را ماساژ ندهید حتی اگر ماساژ به صورت آرام انجام شود .
رابطه جنسی تا مدت زمان کوتاهی ممنوع است زیرا منجربه افزایش ضربان قلب و هیجان می شود که این امر می تواند بر روی نتیجه جراحی بینی تاثیرمنفی داشته باشد .
جراحی بینی فانتزیهزینه جراحی بینی فانتزی
مدل بینی تاثیری در تعیین هزینه ندارد ، به همین دلیل جراحي بيني فانتزي تفاوتی با جراحی بینی طبیعی یا نیمه فانتزی ندارد .

در اصل مهم ترین فاکتورهای تعیین هزینه جراحی بینی موارد زیر هستند:

دستمزد جراح بینی
نوع بینی
هزینه های بیمارستان
مشکل بینی که باید برطرف شود .
هنگام انتخاب جراح بینی به میزان مهارت او توجه بیشتری داشته باشید ، مخصوصاً زمانی که اقدام به جراحي بيني فانتزي می کنید زیرا فرم بینی فانتزی دارای ظرافت است و جراح بینی باید مهارت بالایی داشته باشد .

کمی افراط در فرم دهی بینی فانتزی می تواند منجربه نارضایتی بیمار و بد شدن فرم بینی شود به همین دلیل حتماً نمونه کارهای جراح بینی را مشاهده کنید تا از میزان مهارت او مطلع شوید .

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر محمد رضا سماواتی فرد یکی از بهترین جراحان بینی در تهران می توانید به صفحه رسمی اینستاگرام دکتر سماواتی مراجعه کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی
انتخاب جراح بینی خوب
عدم استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل از دو هفته پیش از عمل
مطرح نمودن کلیه انتظارات خود با جراح بینی
پیش از عمل استحمام کنید.
آگاه نمودن پزشک خود از سوبق بیماری و حساسیت های دارویی خود
روز عمل داشتن آرایش ، زیور آلات ، لاک و ریش و سبیل ممنوع است.
تمام مدارک پزشکی به اضافه کارت ملی را همراه خود داشته باشید.
از هشت ساعت قبل از عمل خوردن و آشامیدن را کنار بگذارید.
جراحی بینی فانتزیبهترین جراح بینی فانتزی
جراحی بینی عروسکی یا فانتزی ، جراحی حساسی است زیرا میزان تغییرات اعمال شده بسیار مهم است و اگر در اعمال تغییرات افراط شود ، فرم بینی دیگر زیبا نخواهد بود .

حتی در جراحی بینی فانتزی نیز رعایت زوایا بین لب ، پیشانی و بینی مهم است به همین دلیل در انجام تغییرات نباید افراط کرد .

جراح بینی فانتزی باید به خوبی بتواند بینی را به شکل فانتزی فرم دهد و دقت داشته باشد که در فرم دهی بینی افراط نکند .

دکتر محمدرضا سماواتی فرد با توجه به سالها تجربه ای که در زمینه جراحی بینی داشته اند به خوبی می توانند به گونه ای بینی را فرم دهند که هم ظاهری فانتزی داشته باشد هم موجب رضایت بیمار باشد .

ویژگی های جراح بینی خوب

تسلط به انواع جراحی های بینی
آگاهی به علم زیبایی شناسی و برخورداری از خلاقیت
داشتن صبر و شکیبایی در مقابل سوالات و انتظارات بیمار
برخورداری از وجدان کاری و عدم توجه به منافع مالی خود
در نظر گرفتن سلامت و رضایت بیمار
داشتن توانایی جلب اعتماد بیمار و از بین بردن نگرانی های وی