24 فوریه 2020
فوریه 24, 2020

جراحی بینی نیمه فانتزی

0 دیدگاه

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی : به طور کلی شکل ظاهری بینی یا اصطلاحا فرم بینی ، از اصلی ترین مسائلی است که متقاضیان جراحی بینی پیش از عمل با آن روبرو هستند.

از این حیث یکی از مهم ترین مباحثی که در طول جلسه مشاوره می بایست مورد توجه قرار گرفته و به آن پرداخته شود ، شکل بینی پس از جراحی بینی می باشد. ( جراح بینی )

قاعدتا تمامی متقاضیان این جراحی ، تمایل دارند بینی آن ها پس از عمل به زیباترین فرم ممکن تغییر یابد.

اما باید توجه داشت که نتیجه جراحی بینی در ایده آل ترین حالت باید به نحوی باشد که متناسب با سایر اجزای صورت باشد ، چرا که حفظ تناسب بینی با دیگر اجزای چهره از مهم ترین آیتم ها در جراحی بینی می باشد و یکی از پارامترهای اصلی در جراحی بینی موفق به شمار می رود.

انواع فرم بینی

فرم بینی بعد از جراحی بینی به یکی از اشکال زیر قابل تغییر می باشد ، البته جراح بینی به این منظور ، می بایست وضعیت پوست و غضروف بینی و تناسبات چهره را مد نظر قرار دهد.

بینی طبیعی : در این مدل ، فقط نقایص ظاهری بینی برطرف شده و بینی به میزان طبیعی و نرمال کوچک می شود به طوری که در نگاه اول نتوان تشخیص داد که بینی فرد تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
بینی فانتزی : در این مدل از جراحی بینی ، به وضوح در نگاه اول این مسئله قابل تشخیص خواهد بود که بینی فرد تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته است.

زیرا علاوه بر رفع عیوب ظاهری بینی ، بینی تا حدود زیادی کوچک شده و از نمای نیم رخ نیز کمی قوس به آن داده شده است.

همچنین بینی فانتزی از نمای رو به رو نیز کمی رو به بالا می باشد.

لازم به ذکر است که اکثر متقاضیان این فرم از جراحی بینی را خانم ها تشکیل می دهند.

بینی نیمه فانتزی : در مدل نیمه فانتزی ، شکل ظاهری بینی ویژگی های بینی طبیعی و فانتزی را داراست به نحوی که حالت آن ترکیبی از این دو مدل بینی می باشد.
ویژگی های بینی نیمه فانتزی

در جراحی بینی نیمه فانتزی ، باید توازن و هارمونی بینی با دیگر اجزای چهره در نظر گرفته شود به طوری که اندازه بینی با توجه با دیگر اجزای صورت کوچک شود.

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد ، بینی های نیمه فانتزی دارای قوسی ظریف  از نمای نیم رخ می باشند.

لازم به ذکر است که زاویه بین لب بالا و نوک بینی نیز در جراحی بینی نیمه فانتزی ، بین 90 الی 100 درجه متغیر است ، این در حالی است که زاویه مورد نظر در جراحی بینی به فرم طبیعی ، باید برابر با 90 درجه باشد.

در انتها باید به این مهم اشاره نمود که متقاضیان جراحی بینی باید این مسئله را در نظر داشته باشند که زیبایی بینی و متعاقب آن زیبایی چهره ، مستلزم حفظ هماهنگی و توازن میان بینی و تمامی اجزای صورت می باشد.

از این رو نباید هدف آن ها از جراحی زیبایی بینی ، صرفا کوچک کردن بیش از حد بینی باشد.