24 فوریه 2020
فوریه 24, 2020

جراحی بینی نیمه فانتزی

0 دیدگاه

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی : در دنیای امروز ، افراد توجه بسیار زیادی به زیبایی چهره شان نشان می دهند و همواره به دنبال راهی برای زیباتر شدن هستند از این رو تصمیم به انجام انواع جراحی های زیبایی صورت می گیرند ؛ در بین جراحی های زیبایی صوت ، جراحی بینی طرفداران بیشتری به خود اختصاص داده است چرا که بینی ، نسبت به دیگر اعضا صورت در مرکز توجه بیشتری قرار گرفته و تاثیر آن نیز در زیبایی چهره بسیار بیشتر است.

 

عمل بینی نیمه فانتزی

از ویژگی ظاهری بینی های نیمه فانتزی ، می توان به این نکته اشاره کرد که این دسته از بینی ها ترکیبی از بینی های طبیعی و فانتزی هستند به این گونه جراح بینی در حین انجام جراحی بینی نیمه فانتزی تلاش می کند تا علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی بینی بر روی آن کمی قوس ایجاد کرده و نوک آن را نیز کمی سربالا کند.

در حالت کلی می توان گفت قوس و سربالایی نوک بینی در بینی های نیمه فانتزی به اندازه بینی های فانتزی نیست و از آن بسیار کمتر می باشد.

یکی از نکات بسیار مهم در جراحی زیبایی بینی ، میزان فاصله بین لب بالایی و بینی می باشد ، هنگامی که جراح بینی بخواهد جراحی بینی نیمه فانتزی انجام دهد این فاصله را به 90 الی 100 درجه می رساند.

جراحی بینی استخوانی

ویژگی بینی های استخوانی عبارت اند از : قوز یا برآمدگی ، پوست نازک و غضروف محکم.

با توجه به ویژگی های فوق این نوع از بینی ها مناسب ترین کاندید جهت انجام جراحی بینی نیمه فانتزی و فانتزی هستند چرا که تغییرات بسیاری را می توان در آن ها اعمال کرد و اندازه آن ها را نیز می توان بسیار کوچک کرد.

در حالی که بینی های گوشتی ، به هیچ وجه کاندید مناسبی جهت انجام جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نمی باشند.

بسیاری از افرادی که دارای بینی استخوانی هستند در رابطه با برگشت پذیری قوز بینی شان اظهار نگرانی می کنند در این رابطه باید بگوییم که جای نگرانی وجود ندارد چرا که احتمال برگشت پذیری قوز بینی های استخوانی بعد از عمل زیبایی بینی نزدیک به صفر است.

بهترین سن جراحی زیبایی بینی

در علم پزشکی ، توصیه می شود جراحی زیبایی بینی بعد از 18 سالگی یعنی بعد از پایان سن بلوغ انجام گیرد چرا که رشد بینی با اتمام سن بلوغ متوقف می شود ؛ علاوه بر آن غضروف های بینی تا سن بلوغ وظیفه کنترل رشد دیگر اعضا صورت را نیز بر عهده دارند بنابراین اگر جراحی زیبایی بینی در سنین پایین تر انجام شود باعث بروز اختلال در رشد دیگر اعضا صورت می شود.

اقدامات بعد از جراحی بینی
نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

خوابیدن بر روی شکم و پهلو بعد از جراحی زیبایی بینی ، باعث وارد شدن فشار به صورت و بینی می شود به همین علت جراح بینی به بیمارانی که جراحی بینی انجام داده اند توصیه می کند تا مدتی طاق باز بخوابند.

قرار دادن دو بالش در زیر سر و ساختن زاویه 30 درجه در حین استراحت و خواب ، کمک شایانی به کاهش تورم بعد از عمل بینی می کند بنابراین در حین خواب دو بالش در زیر سر خود قرار دهید.

استفاده از کمپرس یخ بعد از عمل بینی

بروز تورم و کبودی بعد از جراحی زیبایی بینی ، بسیار طبیعی می باشد و نگران کننده نیست زیرا با مرور زمان از بین می رود اما بیماران برای تسریع بخشیدن به آن می توانند از کمپرس یخ استفاده کنند اما باید دقت کنند که کمپرس یخ را بر روی بینی خود قرار ندهند بلکه آن را در اطراف بینی بگذارند.

رژیم غذایی بعد از عمل زیبایی بینی

توصیه می شود بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، در روزهای ابتدائی بعد از عمل بینی غذاهای نرم و آبکی را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

کاهش یا حذف نمک و ادویه از رژیم غذایی افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند کمک شایانی به کاهش تورم بعد از عمل بینی می کند.

یکی دیگر از مورادی که مصرف آن در کاهش تورم بعد از عمل بینی ، موثر است استفاده از آب آناناس و آب کرفس می باشد بنابراین بهتر است بیماران برای تسریع بخشیدن به دوره نقاهت جراحی بینی ، از این موارد استفاده کنند.

استحمام بعد از عمل بینی

معمولا توصیه می شود افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند تا مدتی از شستن سر خود اجتناب کنند زیرا گچ بینی نباید خیس شود اما شستن گردن به پایین ایرادی ندارد ؛ بهتر است بیماران بهترین زمان جهت استحمام را از جراح بینی خود بپرسند.

هزینه جراحی زیبایی بینی

قیمت مشخصی برای جراحی زیبایی بینی ، وجود ندارد زیرا فاکتورهای بسیار زیادی بر روی قیمت آن تاثیر گذار هستند از این رو بیماران ابتدا باید تحت معاینه قرار گیرند ، سپس هزینه جراحی زیبایی بینی آن ها مشخص می شود.

آیا بیمه هزینه جراحی زیبایی بینی ، را متقبل می شود ؟

بیمه ، هیچ هزینه ای را بابت جراحی های زیبایی پرداخت نمی کند.