19 فوریه 2020
فوریه 19, 2020

جراحی زیبایی چانه

0 دیدگاه

جراحی زیبایی چانه

جراحی زیبایی چانه چیست ؟ قسمت های مختلف صورت بخصوص چانه و بینی بر دیگر اجزای صورت ، تاثیری قابل توجه دارند و می توان گفت که تعادل و هماهنگی اجزای صورت می تواند زیبایی چهره را دوچندان سازد. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

چانه یا ناحیه میانی فک زیرین، تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد از این رو جراحی زیبایی چانه طرفداران بسیاری پیدا کرده است لذا اکثرا افرادی که چانه آنها بزرگ یا کوچک می باشد اقدام به انجام این جراحی می کنند.

گاهی اوقات فرد از چانه ای با وضعیت نرمال برخوردار است ، اما به دلیل اینکه فک بالای او بیش از حد مطلوب ، جلو آمده یا فک پایین او با عقب رفتگی بیش از حد مواجه است دچار عدم تعادل در چهره شده و زیبایی وی تحت الشعاع قرار می گیرد.

در برخی موارد نیز عکس این مسئله ، صادق است ؛ بدین معنا که هم ارتفاع چانه و هم ارتفاع فک فرد کوتاه تر یا بلندتر از حد نرمال است.

جراحی زیبایی چانه را در صورت عقب رفتگی چانه ، باید از طریق عمل ژنیوپلاستی یا عمل پروتز چانه انجام داد و در صورت بزرگ بودن چانه باید از طریق منتوپلاستی انجام داده و فرمی متناسب به چانه و متعاقبا چهره بیمار بخشید.

جراحی زیبایی چانه
جراحی زیبایی کوچک کردن چانه

در جراحی کوچک کردن چانه یا منتوپلاستی ، جراح پلاستیک در یکی از نواحی ذیل برش جراحی را ایجاد می کند :

داخل دهان و مابین لب پایین و لثه بیمار
در نقطه ای از ناحیه تحتانی چانه که به وضوح قابل رویت نباشد.

جراح پس از ایجاد برش در یکی از نواحی مذکور ، بوسیله یک ابزار الکتریکی اقدام به کوچک کردن استخوان چانه می نماید و به آن فرمی متناسب می بخشد تا چانه ظاهری طبیعی و نرمال به خود بگیرد.
جراحی زیبایی بزرگ کردن چانه

یک چانه کوچک و عقب رفته را می توان بوسیله پروتز چانه یا از طریق جلو آوردن استخوان چانه به وسیله عمل ژنیوپلاستی ، جلو آورد.

انتخاب هر یک از روش های فوق ، با توجه به میزان برجستگی مورد نیاز جهت اصلاح چانه ، صورت می پذیرد.

روش ژنیوپلاستی بیش از پروتز چانه کاربرد داشته و به منظور تغییر فرم چانه ، باید استخوان چانه برش داده شود.

جهت التیام و بهبود زخم و همچنین قرارگیری چانه در موقعیت جدید خود ، زمان لازم است.

جراحی جلو آوردن چانه ، علاوه بر اصلاح عقب رفتگی چانه منجر به جلو آمدن عضلات کف دهان و سایر بخش های مرتبط با چانه نیز می شود ، چرا که این بخش ها به ناحیه پشت چانه متصل می باشند.

بنابراین جراحی جلو آوردن چانه ، علاوه بر تصحیح فرم چانه ، می تواند به صورت همزمان سبب اصلاح فرم خط گردن نیز شود.
مشاوره قبل از جراحی چانه

قبل از جراحی چانه ، پزشک متخصص به بررسی و آنالیز اجزای چهره بیمار می پردازد و تکنیک درمانی متناسب با وی را پیشنهاد می دهد.

بیمار برای انجام جراحی چانه نیز همانند سایر جراحی های زیبایی ، باید نظرات و خواسته های خود از انجام عمل را برای پزشک معالج تشریح نماید.

در این جلسه ، جراح پلاستیک دستورالعمل هایی که رعایت آن ها قبل از انجام جراحی و پس از آن لازم است را برای بیمار بیان می کند تا بیمار با رعایت آن ها خود را برای جراحی آماده نماید.

جراحی زیبایی چانه
چه افرادی کاندیدای مناسب عمل جراحی چانه هستند ؟

به طور کلی با افزایش سن ، استخوان های صورت دستخوش تغییراتی قرار می گیرند ، از آنجا که این تغییرات با افزایش سن ، پدید می آیند ؛ غالبا اکثر متقاضیان جراحی چانه و فک ، افراد بزرگسال می باشند.

از این رو در صورتی که چانه بیشتر از حد طبیعی ، کوچک یا بزرگ بوده یا اینکه دچار انحراف باشد ، جراحی زیبایی چانه می بایست صورت گیرد.
آیا بعد از جراحی چانه ، بیمار باید در مرکز جراحی بستری شود ؟

خیر ، بیمار بعد از اینکه جراحی چانه را انجام داد و به مدت 5 الی 6 ساعت در مرکز جراحی تحت نظر قرار گرفت ، می تواند ترخیص گردد.
بعد از جراحی زیبایی چانه

بعد از جراحی چانه ، فرد با ورم قابل توجهی روبرو خواهد بود که نباید از این مسئله نگران باشد ، زیرا این تورم پس از چند هفته به طور کامل برطرف خواهد شد.

همچنین ممکن است ، فرد کمی احساس درد داشته باشد که پزشک معالج برای کنترل آن داروهای مسکن تجویز می نماید.

به طور کلی بیماران حدودا 7 روز پس از جراحی چانه ، به بهبودی نسبی رسیده و می توانند فعالیت های روتین خود را از سر بگیرند.
بعد از جراحی چانه ، به چه طریق می توان استحمام نمود ؟

بیمار پس از گذشت 1 الی 2 روز از عمل جراحی چانه ، می تواند طی مدت زمان کوتاهی استحمام نماید.
مدت زمان انجام جراحی چانه چقدر است ؟

جراحی زیبایی چانه ، حدودا 2 ساعت به طول می انجامد.

جراحی زیبایی چانه
جراحی چانه ، چه خطراتی به دنبال دارد ؟

عوارض ناشی از جراحی چانه به ندرت رخ می دهد و در صورت رعایت دستورالعمل های توصیه شده از سوی جراح پلاستیک ، می توان از بروز آن ها پیشگیری به عمل آورد.

بنابراین موفقیت آمیز بودن جراحی زیبایی چانه ، نیز همچون سایر اعمال جراحی زیبایی ، به تبحر و مهارت جراح پلاستیک بستگی دارد.

بنابراین در صورت انتخاب یک جراح پلاستیک مجرب و حاذق ، به میزان زائدالوصفی می توان از عوارض و خطراتی چون آسیب دیدگی عصب لب یا چانه ، پیشگیری کرد.