24 فوریه 2020
فوریه 24, 2020

رینوپلاستی بسته

0 دیدگاه

رینوپلاستی بسته

رینوپلاستی بسته : جراحی زیبایی بینی به پرطرفدارترین جراحی زیبایی تبدیل شده است اما با این وجود همچنان شایعه ها و بحث های بسیار زیادی پیرامون رینوپلاستی وجود دارد. ( جراح بینی شیراز )

علاوه بر عوارض و هزینه رینوپلاستی، روشی که جراح بینی از طریق آن بینی را جراحی می کند نیز برای متقاضیان مورد سوال است.

بسیاری از متقاضیان عمل جراحی بینی تمایل دارند بدانند که جراحی بینی با چه روشی انجام می شود و آیا تکنیک دیگری برای تغییر فرم بینی وجود دارد.

در اصل برای تغییر فرم بینی تنها دو روش باز و بسته وجود دارد که تفاوت این دو روش در برشی است که به بینی می شود.
جراحی بینی از طریق لیزر امکانپذیر است ؟

یکی از رایج ترین سوالات بیمار انجام جراحی بینی با لیزر است.

در اصل لیزر ابزاری برای برش یا فرم دادن اسکلت بینی نیست و تنها برای رفع مشکلات پوست بینی استفاده می شود.

متاسفانه امروزه کلینیک های بسیاری در زمینه انجام عمل زیبایی بینی با لیزر تبلیغات انجام می دهند اما هدف این کلینیک ها تنها جذب مشتری است و بهتر است که بیماران آگاه باشند.

در نتیجه بهترین روش برای تغییر فرم بینی روش تهاجمی چون جراحی بینی است.

رینوپلاستی بسته
رینوپلاستی بسته چگونه انجام می شود ؟

در روش بسته برشی بر روی کلوملا یا ستون بین دو پره بینی زده نمی شود و برش های موردنیاز برای انجام رینوپلاستی از داخل دو پره بینی زده می شوند.

عدم برش کلوملا، دید محدود جراح بینی را به همراه دارد به همین دلیل رینوپلاستی باز نیاز به مهارت بالایی دارد و اکثریت جراحان بینی، رینوپلاستی به روش باز را به روش بسته ترجیح می دهند.

دقت داشته باشید که انجام جراحی بینی ترمیمی یا جراحی های بسیار پیچیده بینی نیازمند روش باز است و انجام اینگونه روش ها از طریق رینوپلاستی بسته ، احتمال بروز عوارض را افزایش می دهد.
بسیاری از متقاضیان سوال می کنند که رینوپلاستی بسته با عوارض همراه است؟

به دلیل عدم دید مستقیم جراح بینی به ساختار بینی ، احتمال بروز عوارض در این روش بیشتر از روش باز است ولی اگر جراح بینی تسلط کافی به رینوپلاستی بسته داشته باشد، هیچ گونه عوارضی به وجود نمی آید.

مهم ترین مزیت جراحی بینی به روش بسته، عدم وجود بخیه بر روی بینی است به همین دلیل در صورت انتخاب یک جراح بینی ماهر نه تنها دچار عوارض رینوپلاستی بسته نمی شوید، بلکه هیچ گونه برش و بخیه ای نیز بر سطح بینی نخواهید داشت.
انواع بینی

بینی افراد مختلف ویژگی های خاص خود را دارد ، از این رو بینی ها با توجه به ویژگی شان به سه دسته بینی گوشتی ، بینی استخوانی و بینی نیمه غضروفی تقسیم می شوند.

بینی گوشتی : افرادی که بینی آن ها در دسته بینی گوشتی قرار می گیرد ، اکثرا دارای بینی پهن با پوست ضخیم و غضروف ضعیف می باشند ؛ وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی دو علت دارد : وجود بافت بسیار زیاد یا وجود تعداد زیادی غدد چربی.
بینی استخوانی : کسانی که بینی آن ها استخوانی بوده ، پوست بینی شان نازک و غضروف های آن محکم است ، معمولا اکثر آن افراد دارای قوز یا برآمدگی نیز بر روی بینی خود هستند.
بینی نیمه غضروفی : افرادی که بینی آن ها ویژگی هر دو دسته بینی گوشتی و استخوانی را دارد ، در دسته بینی نیمه غضروفی قرار می گیرند.

عمل بسته بینی گوشتی

در بینی های گوشتی ، معمولا جراحان بینی تغییرات عمده ای را در نوک آن ها ایجاد می کنند به همین علت و به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند ، اکثرا جراحی بینی گوشتی به روش باز انجام می گیرد اما جراحانی که تخصص آن ها جراحی بینی به روش بسته می باشد می توانند از جراحی بینی گوشتی به روش بسته نیز نتیجه مطلوبی دریافت کنند.
عمل بسته بینی استخوانی

به علت عدم نیاز به ایجاد تغییرات پیچیده در جراحی بینی استخوانی ، جراحی این نوع از بینی ها به راحتی به هر دو روش باز و بسته انجام می گیرد و انتخاب هر کدام یک از این روش ها بسته به نظر جراح بینی و شرایط بیمار می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بیماران پس از عمل بینی ، بسته به شرایط پوست شان دچار تورم و کبودی می شوند آن ها می توانند از کمپرس یخ به منظور رفع تورم و کبودی ها استفاده کنند ، به این گونه که کمپرس یخ را بر روی نواحی اطراف چشم و بینی به مدت چند دقیقه بگذارند اما باید دقت کنند که کمپرس یخ را بر روی بینی خود قرار ندهند.
مصرف آب کرفس و آب آناناس نیز تاثیر فراوانی در کاهش و بهبود تورم و کبودی بیماران بعد از عمل بینی دارد ، بنابراین توصیه می شود بیماران این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند در صورتی که طعم آن ها مطابق میل شما نبوده می توانید آن ها را با آب میوه های دیگر میکس کنید.
مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و استعمال دخانیات ، بعد از عمل بینی باعث افزایش تورم و طولانی شدن دوره نقاهت می شود به همین علت توصیه می شود تا مدتی بیماران از مصرف این موارد خودداری کنند.

هزینه جراحی بینی به روش بسته

هزینه بینی بسته به عوامل متفاوتی هم چون میزان ایرادات بینی ، تجربه جراح بینی ، هزینه کلینیک ، هزینه اتاق عمل ، هزینه پرسنل اتاق عمل ، دستمزد جراح بینی ، هزینه آزمایشات و داروها ، میزان گستردگی جراحی بینی و غیره متغیر می باشد ، اما لازم به ذکر است روش جراحی بینی تاثیری در هزینه نهایی عمل بینی ندارد ؛ بنابراین هزینه عمل بسته بینی نسبت به هزینه جراحی باز ارزان تر یا گران تر نمی باشد.