22 ژوئن 2020
ژوئن 22, 2020

طراحی سایت

0 دیدگاه

طراحی سایت

در دنیای جدید با پیشرفت اینترنت و حضور فعال مردم در فضای مجازی یکی از موارد مورد نیاز برای پزشکان و شرکت ها و صنعت گران داشتن یک سایت حرفه ای است، به همین علت تقاضا برای طراحی سایت حرفه ای افزایش یافته است.

باید گفته امروزه بدون داشتن یک وب سایت حرفه ای نمی توان وارد عرصه رقابت با افراد و شرکت های دیگر شد، دارا بودن یک سایت خوب پیش نیاز ورود به رقابت می باشد، حال سوالاتی ممکن است در ذهن ایجاد شود که یک سایت حرفه ای چه ویژگی هایی دارد و چه اهدافی را دنبال می کند.
طراحی سایت باید چه اهدافی را دنبال کند:

اصولاً هر سایتی با توجه به نیازها و خدمات خاصی طراحی می شود و موتورهای حرکتی برای بازاریابی و تبلیغات نیازمند برنامه ریزی مناسبی می باشند.

یک سایت حرفه ای به سایتی گفته می شود که از نظر طراحی و محتوای جدید ، سئو سایت یا بهینه سازی موتورهای جستجو وغیره منطبق با قوانین باشد.
طراحی سایت حرفه ای باید چه مواردی رعایت شود؟

سایت های حرفه ای دارای ویژگی های بارزی هستند که می توان آن ها را به دو گروه تقسیم کرد:

گروه اول ویژگی های مخصوص و منحصر به فردی می باشد که در سایت های دیگر قابل مشاهده نبوده و بر اساس اهداف صاحبان سایت در آن گنجانده می شود.

گروه دوم سایت های عام با ویژگی های که در همه سایت ها مشاهده می شود، می باشد و برحسب درخواست های مشتری تعیین شده و محدودیتی ندارد.

طراحی سایت

در طراحی سایت باید به موارد ذیل دقت کرد:

یک سایت خوب باید با تمامی مرورگرها سازگار باشد.
یک سایت حرفه ای باید با انواع تبلت ها و تلفن ها و مانیتورها سازگاری داشته باشد.
امنیت بالایی داشته باشد تا نتوان آن را هک کرد.
قابلیت دو زبانه یا چند زبانه کردن وب سایت وجود داشته باشد.
بتوان آن را در هر زمانی گسترش داد و قابلیت های جدید به آن اضافه کرد.

داشتن ایده و خلاقیت در طراحی سایت

یکی از مواردی که باعث پیشی گرفتن یک شرکت نسبت به سایر شرکت های طراحی سایت می شود داشتن ایده و خلاقیت در طراحی است.

سعی کنید در طراحی هایی که انجام می دهید از اشکال هندسی ، متحرک سازی برخی از موارد و غیره استفاده کنید، البته به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از این نوع المان ها برای زیباتر کردن سایت بر روی سئو آن تاثیر منفی نگذارد.
سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا

ریسپانسیو یا سایت واکنش گرا به سایتی گفته می شود در صفحه نمایش های مختلف با اندازه های متفاوت مانند تلفن همراه ، تبلت و غیره به درستی نمایش داده شود.

ریسپانسیو یکی از مهم ترین خدمات و ویژگی یک وب سایت حرفه ای می باشد، چرا که با گسترش اینترنت مردم با وسایل مختلفی از گوگل استفاده می کنند و یک موضوع تاثیر گذار در سئو سایت محسوب می شود.

این ویژگی باعث می شود که شما دیگر نیازی به طراحی یک وب سایت جدا برای گوشی ، تبلت و غیره نداشته باشید.
تاثیر رنگ ها در طراحی سایت

یکی از المان های مهم در طراحی وب سایت رنگ ها هستند، طراحان سایت به این نکته مهم باید توجه کنند که از رنگ های مکمل برای طراحی استفاده کنند چرا که تاثیر بیشتری بر روی کاربران دارد.

هنگام انتخاب رنگ به این نکته توجه کنید که این رنگ قرار است در کدام صفحه و برای چه موضعی استفاده شود در کل باید گفت به جامعیت موضوع توجه کرده و رنگی مرتبط با ان انتخاب شود.

سایت های دولتی معمولا به دلیل بازدید زیاد از رنگ سفید برای صفحه و از رنگ آبی یا بنفش برای لینک ها استفاده می کنند.

انتخاب رنگ مناسب برای صفحات وب سایت باهث می شود که افراد به راحتی بتوانند مطالب وب سایت شما را مطالعه کنند.

از رنگ متمم برای بک گراند، گرافیک ها و لینک ها و متون استفاده شود.
سایز و نوع فونت در طراحی وب سایت

یکی از مواردی که باعث جذب و نگه داشتن کاربر در وب سایت می شود سایز و نوع فونت استفاده شده در سایت است، فونت سایت باید به گونه ای انتخاب شود که افراد به راحتی بتوانند آن را بخوانند و نیازی به زوم کردن نداشته باشند همچنین فونت انتخاب شده با تمامی مرورگرها سازگار باشد.
منو و مسیریابی

منو منظم باعث می شود کاربر به راحتی بخش مورد نظر خود را انتخاب کند و دچار سردرگمی نشود.

در صورتی که حجم مطالب سایت زیاد است می توانید از دو یا چند منو استفاده کرده و بخش بندی مطالب سایت را گسترش دهید تا کاربر در مدت زمان کوتاهی بتواند به خواسته خود برسد.

همچنین می توانید در ستون های کنار سایت از بخش بندی های مختلف استفاده کرده و قسمت های پربازدید سایت را در آن قسمت قرار دهید.
استفاده از تصاویر گرافیکی زیبا

استفاده از تصاویر گرافیکی جذاب باعث جذاب تر شدن سایت می شود که به طراحان سایت توصیه می کنید برای افزایش زیبایی و جذابیت سایت از تصاویر با کیفیت استفاده کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که تصاویر استفاده شده باید کم حجم باشد و به سرعت در سایت دیده شود.
فرم تماس

قرار دادن فرم تماس در وب سایت از دیگر موارد بسیار مهم در طراحی وب سایت محسوب می شود، قرار دادن فرم تماس از دو نظر به شما کمکم می کند:

باعث افزایش اطمینان کاربر از فعالیت شما در این فضا می شود.
همچنین توصیه می شود در فرم تماس آدرس و نقشه محل شرکت ، مطب و غیره را قرار دهید.

درج لوگو

در صورتی که شما در زمنیه کاری خود داری لوگو یا نشان اختصاری هستید حتما آن را در سایت بارگذاری کنید.
محتوای مناسب

داشتن محتوای مناسب و جدید در رابطه با خدمات وب سایت بسیار حائز اهمیت می باشد بنابراین سعی کنید در این امر بسیار دقت داشته باشید و از قرار دادن مطالب بیهوده و کپی در سایت پرهیز کنید.
سرعت سایت

از دیگر موارد مهم در بخش طراحی و سئو سایت سرعت لود آن می باشد، یکی از موارد اساسی مربوط به سرعت سایت می شود انتخاب یک هاست مناسب است.
وجود لینک شبکه های اجتماعی در وب سایت

وجود لینک شبکه های اجتماعی در وب سایت باعث جذب کاربران در آن صفحات هم می شود که تاثیر بسزایی در روند جذب مشتری و بازدیدکننده و رتبه سایت دارد.
بهینه سازی وب سایت

بهینه سازی سایت یا سئو سایت جزء مهم ترین موارد برای بیشتر دیده شدن سایت می باشد که توصیه می کنیم اگر قصد افزایش فروش در فضای مجازی را دارید حتما اقدام به انجام این کار کنید.

با انجام سئو صحیح به مرور زمان سایت شما در رتبه بالاتری در گوگل قرار خواهد گرفت و نام تجاری شما بیشتر شناخته خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سئو سایت می توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

طراحی سایت

انواع طراحی سایت

انواع سایت عبارتند از:

سایت پزشکی

یک سایت پزشکی با هدف افزایش آگاهی مردم و معرفی خدمات یک پزشک طراحی و در گوگل بارگذاری می شود.

امروزه اکثر پزشکانی که کارهای درمانی و زیبایی می کنند برای برقرار ارتباط با مردم اقدام به طراحی سایت نمودهاند.

در سایت های پزشکی تمامی اطلاعات پزشک ف مطب شماره تماس و غیره وجود دارد، همچنین در اکثر سایت های پزشکی ، بخش سوالات متداول وجود دارد که پس از بررسی های دقیق تهیه شده و در سایت گذاشته شده است.

کسانی که قصد انجام جراحی های زیبایی را دارند می توانند در بخش گالری تصاویر تمامی نمونه کارهای پزشک را مشاهده کنند و پس از آن به مطب پزشک بروند.

سایت کلینیکی

از آن جا کلینیک ها خدمات متعددی را به بیماران ارائه می کنند بهتر است یک وب سایت داشته باشند تا افراد بتوانند با مراجعه به وب سایت آن کلینیک از خدماتی که ارائه می کنند و نمام پزشکانی که در ان مجموعه فعالیت می نمایند آگاه شوند و در صورت تمایل به آنجا مراجعه کنند.

سایت فروشگاهی

از آن جا کلینیک ها خدمات متعددی را به بیماران ارائه می کنند بهتر است یک وب سایت داشته باشند تا افراد بتوانند با مراجعه به وب سایت آن کلینیک از خدماتی که ارائه می کنند و نمام پزشکانی که در ان مجموعه فعالیت می نمایند آگاه شوند و در صورت تمایل به آنجا مراجعه کنند.

طراحی سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی همان طور که از نامش مشخص است برای فروش محصولات به صورت اینترنتی انجام می شود.

نکاتی که باید در طراحی سایت فروشگاهی به آن توجه کرد این است که سایت باید درگاه پرداخت داشته باشد، کاربران پس از انتخاب محصولات خود بتوانند هزینه را پرداخت کنند.

همچنین محصولات باید دسته بندی شده باشند.

دسته بندی محصولات باعث می شود که کاربران به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند و مدت زمان بیشتری در سایت باقی بمانند و سایت را به دوستان خود معرفی کنند.

سایت شخصی

سایت های شخصی معمولا برای قرار دادن مطالب و بیوگرافی تهیه می شود و می تواند اهداف متعددی را دنبال کند، این سایت برای خود فرد طراحی می گردد.

سایت خبری

در سایت های خبری تمامی اتفاق مهم در ایران و جهان قرار داده می شود و به صورت روزانه یا ساعتی و غیره آپدیت می شود.

این نوع سایت ها امروزه می توانند جای روزنامه را بگیرند.

سایت دولتی

سایت هایی که برای شرکت های دولتی ساخته شده و از این طریق افراد می توانند با آن ها در ارتباط باشند و تمامی اطلاعات مربوطه به آن نهاد و شرکت در این سایت گذاشته می شود.

سایت صنعتی

سایت های صنعتی با هدف معرفی حرفه و محصولات طراحی شده و در گوکل بارگذاری می گردد.

سایت شرکتی و غیره

درباره هر یک از موارد فوق مطالب جامعی تهیه شده و در وب سایت وجود دارد که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید و در صورت تصمیم به سفارش سایت می توانید با شماره تلفن هایی که در وب سایت وجود دارد تماس بگیرید.

طراحی سایت

شرکت طراحی سایت

برای انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
پس از تهیه لیستی از بهترین شرکت های طراحی سایت پزشکی ، شرکتی و صنعتی درباره آن ها تحقیق کنید.
پس از آن برای به بهترین شرکت طراحی سایت مراجعه کرده و نمونه کارهای آن ها را مشاهده کنید.
حتما برای اطمینان از انتخاب خود رزومه آن ها را بررسی کرده و میزان رضایت مشتریان آن ها را بسنجید.
درباره نحوه پشتیبانی و خواسته های خود صحبت کنید تا مسئول شرکت به درستی بتواند شما را راهنمایی کند.

قیمت طراحی سایت خوب چقدر می باشد؟

برخی از پزشکان یا شرکت ها و صنعت گران به دنبال طراحی سایت ارزان یا طراحی سایت اقساطی هستند که باید گفت قیمت یک سایت خوب و حرفه ای با توجه به خواسته های مشتری و نیازهای او و خدماتی که شرکت ارائه می کند تعیین می شود.

اما به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که صرفا به خاطر هزینه به هر شرکت طراحی سایتی اعتماد نکنید و ابتدا روزمه کاری آن ها را بررسی کرده و سپس اقدام به عقد قرارداد کنید.

شرکت تبلیغات آنلاین و طراحی سایت حرفه ای آلمانت برای طراحی و سئوی سایت ، سوشال مارکتینگ و غیره در خدمت شما عزیزان می باشد.