24 فوریه 2020
فوریه 24, 2020

فواید استفاده از نخ دندان

0 دیدگاه

فواید استفاده از نخ دندان

فواید استفاده از نخ دندان : مسواک زدن فقط سه سطح از پنج سطح دندان را تمیز می کند به همین دلیل، برای پیشگیری از تجمع پلاک میکروبی و ذرات مواد غذایی در میان دو سطح باقی مانده به توجه و دقتی بیشتری نیاز است. از آنجایی که پوسیدگی دندان و بیماری لثه اغلب از این نواحی شروع می شوند، استفاده از نخ دندان از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است. ( دندانپزشکی کرج )

درباره فواید استفاده از نخ دندان
استفاده از نخ دندان بهترین روشی است که فضای بین دندان ها را پس از هر وعده غذا و در مدت زمان کوتاهی تمیز می کند.

استفاده از نخ دندان به تمیز کردن نواحی دور از دسترس مسواک کمک می کند.

با استفاده درست از نخ دندان ، از تمیز شدن پلاک های میکروبی باقی مانده در میان دندان هایتان اطمینان حاصل پیدا می کنید.

تاثیر گذار ترین ابزار برای نظافت دقیق دندان‌ ها و پیشگیری از پوسیدگی آن ها استفاده از نخ دندان می باشد.

اغلب دندانپزشکان توصیه می کنند حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده شود تا از ایجاد آلودگی لثه و تجمع جرم مابین دندان ها جلوگیری شود.

نخ دندان تنها برای بیرون آوردن غذا از بین دندان ها نیست، حتی اگر هیچ غذایی هم بین دندان های شما گیر نكرده باشد باز هم لازم است حداقل یک بار در شبانه روز از نخ دندان استفاده كنید تا از تجمع رسوبات حاصل از آب دهان جلوگیری شود.

فواید استفاده از نخ دندان

نحوه استفاده صحیح از نخ دندان
نخ دندان را از یک طرف دیواره دندان وارد و موقع خارج کردن از دیواره مقابل آن راخارج کنید، به عبارت دیگر نخ دندان باید یک حلقه کامل بین دو دندان مجاور بزند.

نخ دندان را حتما به لثه مجاور دو دندان بکشید تا خوب آن را تمیز کند، در روز های ابتدایی ممکن است از لثه قدری خون بیاید که به مرور زمان برطرف می شود.

پوسیدگی در بین دو دندان ، وجود جرم در آن ناحیه و پرکردگی ناهموار و نامناسب، احتمال پاره شدن نخ دندان را افزایش می دهد. در این حالت توصیه می شود هرچه زودتر به دندانپزشک مراجعه کنید.

بهترین زمان استفاده از نخ دندان در حین مسواک زدن است، به این صورت که وقتی مسواک زدن را شروع کردید، زمانی که خمیر دندان بخوبی کف کرده، مسواک را موقتا کنار گذارید و با نخ دندان خوب لابلای دندان ها را تمیز کرده و دوباره به مسواک زدن ادامه دهید، اما اگر حوصله چنین کاری را ندارید، بهتر است پیش از مسواک زدن اول با نخ دندان بین دندان ها را خوب تمیز کنید، دهان را آب بگردانید و سپس مسواک بزنید .

رعایت مواردی که در این مقاله و مقالات قبلی ذکر کردیم به زیبایی و عملکرد دندان های شما کمک می کند.