19 فوریه 2020
فوریه 19, 2020

لمینیت دندان

0 دیدگاه

لمینیت دندان

لمینیت دندان یکی از مهم ترین های درمان های دندانپزشکی برای افزایش زیبایی دندانها و رفع مشکلات ظاهری آنها است . هر فردی تمایل دارد تا دندان هایی زیبا داشته باشد زیرا زیبایی دندان ها تاثیر مثبتی بر روی زیبایی چهره دارد . ( لمینت در بروجرد )

با انجام “لمینت” یا “لمینیت” دندان می توانید زیبایی ، درخشندگی ، نظم و سفیدی را به دندان ها هدیه دهید .

لمینیتها پوسته های سرامیکی یا کامپوزیتی هستند که توسط لابراتوارهای خاصی ساخته شده و بر روی دندان چسبانده می شوند.

یکی از کاربردهای مهم لامینیت کردن دندان ، پر کردن فاصله ی بین دندان ها است .
مزایای لمینیت دندان

رفع بد شکلی دندان ها
رفع بد رنگی دندان ها
رفع کجی دندان ها
رفع فاصله بین دندان ها

در اصل لامینیت می تواند تمامی معایب ظاهری دندان را برطرف کند زیرا لمینیت ها پوسته هایی نازک ، مقاوم و ظریف هستند که بر روی سطح دندان ها قرار می گیرند.

در بسیاری از موارد لمینیت های دندان توانسته اند جایگزین ارتودنسی شوند و مشکلات ظاهری دندان را به خوبی برطرف نمایند .

البته تشخیص اینکه آیا لامینیت دندان برای بیمار جایگزین مناسبی به جای ارتودنسی هست یا خیر ، پس از انجام عکس برداری و بررسی مشکلات دندان و مشاوره با دندانپزشک متخصص پروتز مشخص می شود .

لمینیت دندان
انواع لمینیت
لمینیت کامپوزیتی

این نوع از لمینیت نیاز به تراشیدن دندان ندارد و فقط سطح مینای دندان زبر شده و با اسید، متخلخل می شود. این لمینیتها از جنس کامپوزیت هستند.

این نوع لمینیتها را میتوان نزدیک به رنگ دندان تهیه کرد ولی به مرور زمان، تغییر رنگ در این لمینیتها اتفاق می افتد و نیاز به پالیش پیدا می کنند. همچین ضعیف شدن اتصال این مواد به دندان، لب پر شدن و استعداد به شکست و تغییر رنگ، از معایب این نوع لمینیتها است.

اصلاح طرح لبخند توسط لمینیت های کامپوزیتی تنها در یک جلسه انجام می شود .
لمینیت سرامیکی

این نوع از لمینیت نیاز به تراش مختصر دندان دارد.(0.3 تا 0.5 میلیمتر) همچنین براق تر و ظریف از لمینیت های کامپوزیتی هستند.

لامینیت های سرامیکی برای ساخته شدن نیاز به قالب گیری دارند، سپس قالب دندانها به لابراتور فرستاده می شوند و با تکنیکهای خاصی ساخته می شوند.

لمینیت سرامیکی از لحاظ ماندگاری ، زیبایی ، جنس و شفافیت بسیار ایده آل است . مشکل تغییر رنگ، ضعیف شدن اتصال به دندان و لب پر شدن در لمینیتهای سرامیکی وجود ندارد و در صورتیکه توسط تکنسین لابراتوار متبحر ساخته شده باشند، تطابق آنها با دندان بسیار عالی بوده و امکان ایجاد پوسیدگی مجدد در زیر لمینیتهای سرامیکی وجود ندارد.
هزینه لمینیت دندان

تعیین هزینه بستگی به دستمزد دندانپزشک ، نوع لمینیت و مواد استفاده شده دارد به همین دلیل بهتر است هزینه را از دندانپزشک مد نظرتان جویا شوید.