19 فوریه 2020
فوریه 19, 2020

لیفت با نخ

0 دیدگاه

لیفت با نخ

لیفت با نخ : پروتئین ‌های موجود در پوست صورت ( کلاژن و الاستین ) ، با افزایش سن تحلیل یافته و شروع به تجزیه شدن می‌ کنند. فقدان پروتیئن های موجود در پوست ، سبب می شود که پوست شل شده و دچار افتادگی شود و چین و چروک در ساختار آن پدید آید. ( دکتر سید محمد لاجوردی )

لیفت صورت با نخ نوعی عمل زیبایی است که می تواند استحکام و کشیدگی را به پوست صورت بازگرداند و متعاقبا سبب ایجاد لطافت بیشتر در پوست شده و منجر به جوان تر شدن چهره گردد.
نحوه لیفت صورت با نخ

برای انجام عمل لیفت صورت با نخ ، در ابتدا پزشک متخصص نواحی ای از صورت که نیاز به کشیده شدن یا اصطلاحا لیفتینگ دارند را معین می کند.

سپس با اعمال داروی بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر ، حفره هایی بسیار ظریف در این نواحی بر روی پوست ایجاد نموده و نخ لیفت را به بافت زیرین پوست وارد می نماید.

نخ لیفتینگ ، شبیه به قلاب عمل کرده و به بافت پوست گیر می کند و به این ترتیب قادر به بالا کشیدن پوست خواهد بود.

در این مرحله پزشک معالج ، شروع به فشار دادن بافت پوست می کند تا بتواند فرم مورد نظر را در پوست ایجاد سازد ، البته لازم به ذکر است که این کار را با نهایت دقت انجام می دهد.

به طور کلی عمل لیفت صورت با نخ ؛ بدون این که برشی بر روی پوست ایجاد نماید و نیازی به بخیه داشته باشد ، در حقیقت پوست را جوان تر از آن چه که هست نشان می دهد.

لیفت با نخ

سن مناسب برای عمل لیفت با نخ

ليفت با نخ ، برای همه افرادی که با چین و چروک خفیف تا متوسط در نواحی صورت و گردن خود مواجه هستند و در محدوده سنی 30 سالگی الی 50 سالگی قرار دارند گزینه ای بسیار مناسب خواهد بود.

البته لازم به ذکر است برخی افرادی که قبلا جراحی لیفت صورت انجام داده اند و مجددا دچار افتادگی و چین و چروک در صورت خود شده اند نیز می توانند از این عمل بهره ببرند.

عمل لیفت صورت برای افراد مسن که انجام اعمال جراحی سنگین ممکن است سلامت آن ها را تهدید کند نیز پیشنهاد مناسبی می باشد.

این که شما کاندید مناسبی جهت انجام عمل ليفت با نخ هستید یا خیر ؛ به عهده پزشک متخصص می باشد که در جلسه مشاوره و پس از بررسی هایی که بر روی پوست شما انجام می دهد مشخص می گردد.
انواع نخ لیفت
– نخ پلی دی اکسان

این نخ ها به نخ pdo نیز معروف هستند، ماده ی تشکیل دهنده ی این ها به دلیل کیفیت و ویژگی هایی که دارند در جراحی های لیفتینگ صورت ، قلب و عروق، چشم پزشکی، زنان زایمان و … استفاده می شوند.

این نخ برای درمان بسیار پر طرفدار است زیرا این نخ ایمن بوده و دردی به وجود نمی آورد و دوران بهبودی آن بسیار کوتاه است.
– نخ سیلوئت

این نوع نخ، یکی از انواع نخ در روش ليفت با نخ می باشد. نخ سلوئت کاملا جذبی است و از آن جهت اصلاح کردن موقعیت بافت و اصلاح اجزاء صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد. این نخ از یک نوار پلی لاکتیک اسید تشکیل شده است که سالیان سال می باشد که در پزشکی کاربرد بسیاری دارد.

لیفت با نخ

ملاحظات لازم قبل از عمل لیفت با نخ

نخستین و ضروری ترین گام در این باب ، انتخاب پزشکی است که در این حوزه از تخصص و تجربه کافی برخوردار است و از به روزترین تکنیک ها در این زمینه استفاده می کند.

کاندید عمل ليفت با نخ ، قبل از انجام این عمل مطابق تجویز پزشک معالج خود باید از یک رژیم سالم غذایی به مدت حداقل یک هفته تبعیت کند و مصرف ویتامین C که موثرترین ماده در تسریع فرآیند بهبودی است را حتما در برنامه غذایی خود بگنجاند.

قبل از عمل ليفت با نخ ، امکان دارد پزشک معالج شما مصرف یا منع مصرف برخی داروهای مخصوص را برای تان توصیه کند.

تقریبا از یک هفته قبل از عمل ليفت با نخ ، مصرف داروهایی نظیر آسپرین ممنوع می باشد ، زیرا مصرف چنین داروهایی سبب مختل شدن انعقاد خون در حین عمل و همچنین تشدید کبودی پس از عمل می شود.

برای اینکه در حین عمل لیفت ، فرآیند اکسیژن رسانی به خون مختل نشود و روند بهبودی بعد از عمل نیز با تاخیر مواجه نشود می بایست از مصرف سیگار و مواد حاوی نیکوتین ؛ دوهفته قبل و بعد از عمل اجتناب نمایید.