19 فوریه 2020
فوریه 19, 2020

پروتز گونه و چانه

0 دیدگاه

پروتز گونه و چانه

پروتز گونه و چانه راه حلی موثر و راحت به منظور برجسته نمودن این دو ناحیه از صورت بوده که موجب ایجاد هماهنگی در بین اجزای چهره و ساخت یک صورت شاداب و زیبا می شود.

( دکتر کامران اسعدی )

مطمئنا یکی از عناصری که سبب می گردد چهره فرد زیباتر به نظر برسد ، داشتن گونه هایی پر و برجسته می باشد همچنین متناسب بودن سایز چانه نیز تاثیر بسزایی در تناسب بین اجزای چهره خواهد داشت. علاوه بر این ها ، چانه و گونه دو عضوی است که برجستگی متعادل در آن ها موجب کوچک به چشم آمدن بینی می شود لذا جراحی پروتز گونه و چانه از انواع جراحی های محبوب در بین افراد جامعه است.

به طور کل پروتز گونه و چانه موجب محسوس تر شدن خطوط و مرزبندی صورت شده و در پی آن جذابیت چهره فرد بیشتر می گردد.

پروتز گونه و چانه
افراد مناسب برای کاشت پروتز گونه و چانه

قبل از هر چیز ، فردی که قصد عمل پروتز گونه یا چانه را دارد باید از سلامت جسمی و روحی برخوردار بوده و نسبت به انجام عمل ، توقعاتی معقول و واقع گرایانه داشته باشد.
علاوه بر آن ، او نباید سیگاری باشد یا به مواد مخدر اعتیاد داشته باشد.
شخصی که به صورت ژنتیکی دارای گونه هایی صاف و کم حجم است می تواند کاندید مناسبی برای پروتز گونه باشد.
همچنین فردی که چانه کوچک و باریکی داشته یا چانه وی از حد معمول عقب تر باشد ، می تواند با انجام عمل پروتز چانه ، تعادل را در چهره خود ایجاد کند.

در کل شما می توانید با مراجعه به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مجرب نسبت به نیاز خود برای کاشت پروتز گونه و چانه مشورت نموده و از تجربیات و دانش وی در این زمینه بهره بجویید.
روش انجام عمل پروتز گونه و چانه

همانطور که متوجه شدید ، عمل کاشت پروتز گونه و چانه با هدف تقویت و اصلاح این دو عضو از صورت انجام شده و موجب ایجاد هماهنگی در بین اجزای صورت می گردد.

ممکن است شما به یکی از این اعمال یا به هردوی آن ها به طور همزمان نیاز داشته باشید. در ادامه نحوه انجام هر یک را تشریح خواهیم نمود.
روش انجام پروتز گونه

قدم اول در تمامی اعمال جراحی ، بیهوشی با استفاده از روش های متفاوت مثل بیهوشی عمومی ، تزریق وریدی ، بی حسی موضعی و غیره می باشد که عموما بسته به شرایط بیمار و البته صلاحدید جراح معالج ، انتخاب و اعمال می گردد.

مرحله بعدی ، ایجاد برش می باشد ؛ که برای کاشت پروتز گونه ، فوق تخصص جراح پلاستیک بنا به تکنیک مورد نظر که قبلا در مورد آن با بیمار به توافق رسیده است ، برشی در داخل دهان و در بالای دندان های آسیاب فک فوقانی یا بر روی پوست زیر پلک های تحتانی فرد ایجاد می نماید.

بعد از اینکه پروتز گونه در جای خود فیکس شد و قرینگی دو سمت گونه ها مورد بررسی و تایید جراح متخصص قرار گرفت ، در این هنگام ممکن است فوق تخصص جراحی پلاستیک به کمک یکی از دو روش پیچ کردن پروتز به استخوان گونه یا بخیه زدن آن ها در محل مورد نظر ، اقدام به ثابت کردن پروتزها نماید. شاید هم بسته به نظر خود و شرایط عمل ، بدون انجام هیچ یک از این اقدامات ، تنها به بستن شکاف ایجاد شده بسنده کند.

چنانچه برای تعبیه پروتز گونه ، برش ایجاد شده در داخل دهان بیمار باشد ، معمولا از بخیه های جذبی استفاده می شود و اگر برش بر روی پوست زیر پلک انجام پذیرد ، بخیه های غیر جذبی استفاده شده که پس از یک هفته نیاز به کشیده شدن دارند. یا ممکن است جراح برای بستن شکاف از چسب بخیه نیز بهره بگیرد.

پروتز گونه و چانه
انواع پروتز گونه

به طور کل پروتز گونه در 3 مدل موجود می باشد:

نوع اول به شکلی است که روی استخوان گونه را می پوشاند و بیشترین برجستگی را ایجاد می کند ؛ این نوع پروتز به پروتز گونه ای شهرت دارد.
دومین مدل از پروتزهای گونه ، تنها حفره زیر گونه را پوشش می دهد که به آن submalar می گویند ؛ این نوع نیز بیشترین حجم دهی را دارد.
سومین نوع پروتز گونه ، ترکیبی از دو مدل بالا بوده و به پروتز های مرکب یا combined معروف می باشند.

هر یک از این پروتزها بسته به نیاز و ضعف موجود در صورت فرد انتخاب می گردد.
روش انجام پروتز چانه

در این تکنیک نیز پس از بیهوشی ، جراح پلاستیک به کمک دو روش می تواند پروتز را جایگذاری کند.

برش دهانی : که از داخل دهان و زیر لثه پایین انجام می پذیرد و اسکار عمل را مخفی نگاه می دارد.
برش خارجی : که روی پوست زیر چانه زده شده و دقت تعبیه پروتز طی این روش بیشتر خواهد بود.

در نهایت پس از کاشت پروتز چانه در بخش جلوی استخوان فک ، شکاف ایجاد شده بخیه می گردد.

پروتز گونه و چانه
هزینه پروتز گونه و چانه

اطلاع از هزینه کاشت پروتز تنها با مراجعه به مطب پزشک معالج و انجام معاینات و بررسی های لازم امکان پذیر می باشد. لذا برای اطلاع از قیمت پروتز گونه و چانه نزد بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک رفته و با وی درباره نوع پروتز و چگونگی جایگذاری آن مشورت نمایید. در نهایت با انتخاب بهترین و مناسب ترین روش برای شما ، هزینه نهایی اعلام خواهد شد.